O mnie

Kilka słów o autorze

Nazywam się Karol Placha-Hetman. Urodzony w 1960r. Jestem Polakiem, katolikiem i jestem z tego bardzo dumny. Z wykształcenia i z zawodu technik. Obecnie mieszkam w Krakowie.

Lotnictwem interesuję się od dzieciństwa. Jest to moja pasja zrodzona przy moim tacie, który przez kilkanaście lat był zawodowo związany z lotnictwem wojskowym. Zaczynałem od modelarstwa redukcyjnego. Brałem nawet udział w krajowych i międzynarodowych zawodach modeli redukcyjnych.

Swoją wiedzę czerpię głównie z prasy lotniczej i to od 60-tych lat. Posiadam pokaźną bibliotekę, także z książkami z 50-tych lat. Najbardziej lubię pokazy i wystawy. Moim pierwszym widzianym pokazem lotniczym był zorganizowany przez wojsko pokaz na lotnisku w Czyżynach z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego w 1966r., z samolotami Lim-2/5 i skoczkami spadochronowymi. Także w 1966r. po raz pierwszy widziałem w Krzesinach Polskie MiG-21 F-13 / PF. W 70-tych latach korzystałem z tak popularnych dni otwartych koszar w jednostkach lotniczych. Lecz dopiero 90-te lata przyniosły zmiany dzięki którym można do woli oglądać, fotografować, filmować wszystkie statki powietrzne, z czego skrupulatnie korzystam i staram się nie opuszczać żadnej sposobności.

Od lat 70-tych, na własny użytek, systematyzowałem poszczególne typy statków powietrznych i spisywałem ich historię, konstrukcję i dane T-T. W 80-tych latach stworzyłem własny katalog samolotów bojowych, który w 2000r. uzyskał ostateczny kształt. Pierwszy mój komputer ( Amiga 600, 1994r. ) ułatwił rozwijanie mojego hobby, a internet ( 2003r. ) pozwolił na zdobywanie informacji z całego świata. W 2007r. zdecydowałem się na założenie własnej strony internetowej z pomocą mojego najmłodszego syna Kacpra, który dba o stronę techniczną tego przedsięwzięcia.

Strona jest w budowie. Wszelkie opinie zawarte na stronie należą do mnie lub je podzielam. Dziękuję za nadsyłane opinie, nawet te najbardziej krytyczne.

Pozdrawiam wszystkich ludzi związanych z lotnictwem, kochających Moją Ojczyznę i Jezusa Chrystusa !!!

Stronę redaguje:
Karol Placha - Hetman
Kontakt: iskra2009@gmail.com

Kacper Placha (opieka techniczna)